SM SYSTÉM

SM systém – metóda SPS

Ponúkame Vám individuálny prístup, cvičíte sami, v prípade dohody môžete cvičiť aj dvaja (partneri, rodič a dieťa, priatelia). Cenník cvičenia nájdete na tomto odkaze.

Cvičíme hlavne v Novom Meste nad Váhom, je možné sa však dohodnúť aj v Starej Turej.

Pri prvom stretnutí prebehne konzultácia a diagnostika, na základe ktorej určíme ďalší postup v cvičení. Domov už odchádzate s prvou domácou úlohou 🙂

Následne sa budeme stretávať pravidelne, ako si sami určíte. Odporúčame chodiť 1x týždenne alebo 1x za dva týždne. Pri každom cvičení, ktoré trvá 30 minút (prípadne dlhšie podľa potreby), sa naučíte nový cvik a následne ho precvičujete doma až do ďalšieho stretnutia, spolu s ostatnými cvikmi, ktoré už ovládate. Postupne sa naučíte všetky základné cviky. Ak už viete dobre cvičiť, nie je nutné chodiť tak často, ale odporúča sa ukázať aspoň raz za mesiac, aby sme mohli eliminovať prípadné chyby a doplniť ďalšie pokročilé varianty cvikov.

Cvičenie je pod vedením Evky. Školenia SM systému absolvovala v Bratislave (http://www.afrehab.sk/), buď pod vedením Andreja Foltýna alebo pod vedením pána doktora Smíška. Vo vzdelávaní neustále pokračuje.

SM systém je výborné cvičenie, ktoré dokáže naozaj pomôcť pri bolestiach a problémoch rôzneho charakteru, avšak všetko je vo vašich rukách. Cvičenie raz týždenne vás nezachráni a preto je potrebné vytvoriť si návyk a cvičiť pravidelne doma. Ako hovorí pán doktor Smíšek:

„Cvičenie SPS má len jednu nevýhodu: cvičiť 10 minút denne za nás nikto nebude!“

O metóde

Metóda SM systém sa v súčasnosti označuje už ako SPS – spirálna stabilizácia chrbtice, je metóda vyvinutá lekárom MUDr. Richardom Smíškom (http://www.spiralstabilization.com).

Cvičenie sa uplatňuje najmä pri bolestiach chrbta a s tým súvisiacimi diagnózami. Najčastejšie sa SM Systém využíva pri týchto ochoreniach:

  • poškodenie medzistavcových platničiek
  • skolióza
  • nešpecifické bolesti chrbta
  • nesprávne držanie tela a nesprávne pohybové návyky
  • plochonožie, halluxy
  • ochorenia kĺbov (ramená, kolená, bedrá)

Využíva sa aj u zdravých ľudí v prevencii, na udržanie kondície, u športovcov ako forma regenerácie ale aj u tehotných žien. Cvičenie je vhodné pre ľudí každého veku. Pre deti predstavuje výborný kompenzačný nástroj k celodennému sedeniu v škole (a za počítačom).