Prečo vyhľadať poradcu pre výživu?

Niektorí z Vás, si možno povedia, prečo poradca pre výživu? Prečo by mal byť pre mňa potrebný?

Momentálne žijeme v dobe, kedy svetu vládne internet.  Na internete sa dostaneme k mnohým knihám, k mnohým informáciám. Dnes je ľahké vyhľadať si na ňom akékoľvek informácie. Môžeme si prečítať veľké množstvo kníh, veľké množstvo internetových stránok. To, o čom píšu, sa môžeme naučiť naspamäť a budeme teoreticky neprekonateľní. Všetko budeme sypať ako z rukáva.

Ak však začneme veci uvádzať do praxe, často prídeme na to, že prax nie je tak jednoduchá ako teória. V praxi sa vždy vyskytne nejaký nečakaný problém, ktorý často nevieme prekonať a ak aj áno, tak s veľkou námahou.

A práve vtedy môže byť nápomocný poradca pre výživu. Poradca pre výživu by mal mať práve takéto praktické skúsenosti a na základe nich vám môže poradiť a nasmerovať vás. Poradca pre výživu sa často takouto činnosťou zaoberá dlhšiu dobu a vie efektívne využiť práve svoje praktické skúsenosti.

Na záver ešte príklad o knihách od jedného duchovného učiteľa:

Kniha vás môže inšpirovať, ale nemôže naučiť. Z kníh sa dá naštudovať ako máte operovať žlčník a môžete si zaobstarať aj všetky potrebné nástroje. A predsa, odvážili by ste sa operovať otca, keby mal žlčníkové kamene? Povedali by ste: „Tatko, mám ťa rád, neboj sa, polož sa sem, dám ti injekciu a o chvíľu ti kamene vytiahnem. Podľa knihy presne viem ako ťa mám operovať. Nemusíš byť nervózny, určite to urobím dobre. Ani otec ani vy, by ste si nedovolili takto postupovať. Skutočnosť je vždy trochu iná ako píšu v knihách.