PANVOVÉ DNO

Cvičenie panvového dna je zamerané na zlepšenie funkcie panvového dna v zmysle posilnenia aj uvoľnenia, a teda celkovej schopnosti vnímať ho a pracovať s ním. V prípade prítomnej diastázy pracujeme na jej stiahnutí. Cvičením neovplyvňujeme len samotné panvové dno, ale aj celý komplex s ním súvisiacich svalov, vnútorných orgánov a systémov. Telo je jeden celok a tak k nemu aj v terapii pristupujeme. Ovplyvňuje sa funkcia dýchania, posturálna stabilita, rovnováha, funkcia ženských orgánov a hormonálneho systému. Koordinujeme cielenú prácu panvového dna a „spriatelených“ svalov s dýchaním a učíme sa pracovať s panvovým dnom v rôznych cvikoch, ale hlavne počas bežného dňa, pri bežných pohyboch. To v konečnom dôsledku vedie k lepšiemu vnímaniu samého seba. Panvové dno sa znovu naučí konať svoju prácu prirodzene a celé telo sa stáva celkom aktívne reagujúcim vo svete. Je nám oporou.

 

Pre koho je cvičenie určené?

Cvičenie je určené pre všetky ženy, ktoré sa chcú lepšie zoznámiť so svojim ženským jadrom a naučiť sa tak lepšie porozumieť svojmu telu, svojmu cyklu, ale aj svojim emóciám a vnutorným darom.
Je tiež pre ženy, ktoré trápia ženské problémy rôzneho charakteru. Naladenie sa na panvové dno a pochopenie jeho práce a funkcie môže pomôcť pri

  • problémoch s bolestivou menštruáciou
  • nepravidelnom krvácaní
  • inkontinencii
  • funkčnej sterilite
  • poklese panvových orgánov
  • bolestiach rôzneho charakteru
  • bolestivom pohlavnom styku
  • necitlivosti
  • zvýšení citlivosti ženy a zlepšení sexuálneho prežívania ženy (aj muža 😉 )

Cvičenie je tiež vhodné pre ženy po pôrode, ktoré si prajú podporiť regeneráciu svojho tela alebo odstrániť komplikácie vzniknuté počas tehotenstva alebo pri pôrode, či už sú to problémy týkajúce sa panvového dna, jaziev alebo rozostúpenej brušnej steny – diastázy.

 

Ako prebieha cvičenie?

Pri cvičení uprednostňujem individuálny prístup, teda cvičenie s jednou ženou. Môžem sa vám tak naplno venovať a spoločne lepšie pochopíme a zistíme, ako funguje vaše telo a čo potrebuje. Je však záujem z vašej strany aj o malú skupinku, preto je možné cvičiť aj vo dvojici, maximálne v trojici. Vždy sa však s každou ženou stretneme najprv medzi štyrmi očami na prvom stretnutí, kde prebehne rozhovor a diagnostika a naučíte sa úplný základ práce s panvovým dnom.
Následne sa stretneme buď raz týždenne alebo raz za dva týždne, ako vy sami uznáte za vhodné. Ideálne je absolvovať aspoň 5 stretnutí, s následným kontrolným cvičením po mesiaci od ukončenia kurzu. Je to však individuálne, v závislosti od vašich potrieb a problémov.
Cenník cvičenia a možnosti predplatného nájdete tu.